Przejdź do głównej zawartości

Moja biblioteczka #2 - TOP LUŹNA PIĄTKA

 Cześć! Dziś czwarty dzień wyzwania u Dominiki z Kobiecej Foto Szkoły. Temat ,na luzie" miał traktować o zdjęciach bez obróbki, o nieudanych kadrach czy zdjęciach z tak zwanego backstage'u. Ci, którzy obserwują mnie na instagramie widzieli już niedawne nieudane zdjęcie z okazji #instawtorku więc nie chciałam się powtarzać.

Ja temat postanowiłam potraktować trochę inaczej i zapraszam Was dziś na kolejną odsłonę mojej biblioteczki. Tym razem przedstawię Wam 5... serii, autorów... dzieł po prostu na luzie. Zapraszam!


I tym razem kolejność jest przypadkowa :)

1. Malcolm XD

Mimo, że posiadam wszystkie, to ,,Emigracja" chwilowo przebywa u przyjaciółki. Na emigracji ;)

Internetowe pasty od dawna robią furorę. Zekranizowana, kultowa już pasta o wędkarzu czy o patologu, co szukał pewnej Pauliny biją rekordy popularności, zataczając w internecie kolejne, coraz szersze kręgi, zyskując kolejnych fanów. Guilty pleasure nawet dla najbardziej poważnych.


Do śledzenia tutaj!

2. Pani Bukowa i Pan Buk


Seria genialnych (nie)poradników dobrze znanych twórców, wprost z facebooka.

Pani Bukowa, Pan Buk i ich najnowsza książka: ,,Wielki ogarniacz kuchni"!

3.Jaroński. Paweł Jaroński
Jaroński mistrz. I więcej mówić nie trzeba - trzeba zobaczyć!

4. Sarah Andersen


,,Adulthood is a myth" oraz ,,Big Mushy Happy Lump" to dzieła jednej z najlepiej utalentowanych rysowniczek. Spod jej ręki wyszło jeszcze wiele innych historii, na razie nie przetłumaczonych i nie wprowadzonych na rynek polski. W porozumieniu z autorką jej największe, najpopularniejsze dzieła zostały przetłumaczone na ,,Mam tak samo" i ,,Wygodniej być sobą" i wprowadzone na nasz rodzimy rynek za pośrednictwem Wydawnictwa Moondrive

5. Krystian Nowak


Twórca ,,Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty" zabrał się za książkę i powstał tytuł ,,Wszyscy ludzie których znam są chorzy psychicznie". Świetna książka o millenialsach, ale nie tylko. Szastanie lajkami, rozmowy z nieżyjącymi noblistami, dyskusje z kotami - a wszystko to w otoczce czarnego humoru, sarkazmu i ironii.

Oto cała, moja TOP luźna piątka. Na poprawę humoru, na zmianę ust wygiętych w podkówkę w płacz ze śmiechu. Polecam wszystkie wyżej wymienione i gwarantuje dobrą zabawę przy każdym z tych dzieł.


Do następnego razu! :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[książka a ekranizacja #2] ,,Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek"

Czytając ,,Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek” wiedziałam, że za zapowiadany na okładce zabiorę się niemalże od razu po przeczytaniu książki. Tak faktycznie zrobiłam więc korzystając z wolnej chwili zapraszam Was na drugi post z zaczętej rok temu serii [książka a ekranizacja] Ten tytuł był już w mojej świadomości od dość dawna, a już zwłaszcza jeśli chodzi o film, który na liście netflixa przewijał się u mnie więcej niż kilka razy. Zawsze jednak wzbraniałam się przed obejrzeniem, bo przecież najpierw czytam książki a dopiero później oglądam ich filmowe obrazy i gdy natrafiłam w wakacje na książkowy kiermasz booksale.pl a w jego asortymencie znalazłam egzemplarz „Miłośników..)” to sami wiecie… On sam praktycznie załadował się do mojej zakupowej torby. Nie wiem tylko dlaczego z przeczytaniem zwlekałam aż do jesieni, chyba podświadomie czułam, że ten tytuł potrzebuje odpowiedniego klimatu i nastroju by odebrać go w całej swojej wspaniałości. To samo okaza

"Bez oklasków" czyli Jan Englert szczerze o sobie!

Polubiłam w tej książce to, że jest ona żywą historią, niejako zobrazowaniem wydarzeń i chronologii Polskiej Sceny Teatralnej i Filmowej. I polubiłam też te uczucia, które we mnie wywołała – przypomniała mi bowiem jak bardzo lubię teatr i jak bardzo lubię być nie tylko widzem. Był przecież czas, kiedy z teatrem wiązałam swoją przyszłość a pozalekcyjną część swojej edukacji spędzałam właśnie w kołach teatralnych i grupie aktorskiej. Jan Englert w rozmowie z Kamilą Drecką przedstawił ciekawy punkt widzenia. Swój punkt widzenia na świat, który warto poznać i to w tej książce jest równie ważne jak sama otoczka rzeczowego i dobrze przygotowanego wywiadu. Napisanie recenzji „Bez oklasków” zajęło mi okrutnie dużo czasu, głównie ze względu na to, że nie mogłam patrzeć w ekran laptopa dłużej niż piętnaście minut, ale też dlatego, ciężko mi było zebrać po niej myśli. Sama rozmowa wywołała u mnie całą kaskadę przeróżnych odczuć od radości po nostalgię. „Jan Englert mówi o sobie, że jest złożony

[RECENZJA PATRONACKA] "Wszystko już było" Marta Lenkowska

No i stało się! Debiut literacki Marty Lenkowiskiej już śmiga na rynku wydawniczym zbierając same pozytywne opinie. To dla mnie książka wyjątkowa pod wieloma względami, między innymi dlatego, że to także mój… DEBIUT PATRONACKI! Tak, dobrze czytacie, moje logo po raz pierwszy pojawiło się oficjalnie na okładce książki, którą możecie już zamawiać w księgarniach! A jeśli chcecie dowiedzieć się co mnie w tej książce dodatkowo ujęło to zapraszam na szczerą recenzję patronacką :) Przypomnij sobie kiedy ostatnio przygniotło Cię poczucie bezradności i okrutnej pustki. Przypomnij sobie i chodź ze mną w podróż do pachnącej i słonecznej Portugali. Zobaczymy blaski i cienie sławy, odtworzymy rodzinne więzi, naprawimy błędy przeszłości i na nowo pokochamy… siebie, innych, miejsca i smaki. Zobaczymy przemiany na lepsze i gorsze, będziemy świadkami dowodów ludzkiej dobroci. Powtarzaj za mną „Wszystko już było” , ale może być raz jeszcze. „Częściowa utrata pamięci to przekleństwo czy błogosławieństwo?