Przejdź do głównej zawartości

To chcecie zobaczyć! Znamy szczegóły Targów Książki.

Do pierwszego dużego wydarzenia książkowego zostało 47 dni. Ostatnio jak pisałam o Targach żaden z organizatorów nie podawał szczegółów dotyczących oferty. Znane były jedynie termin i miejsce co w książko sferze wzbudzało chyba największe dyskusje. Wiele osób nie zdawało sobie sprawy, że w maju mamy nie jedną, ale dwie książkowe imprezy!



Na miesiąc przed obiema imprezami znamy szczegóły Targów Książki.

Targi Książek i Mediów Vivelo 2023

Kiedy? 18-21 maja 2023

Gdzie? PGE Narodowy

Strona Targów została zaktualizowana. Pojawiły się filmy promujące, hasztagi do wykorzystywania w socialmediach oraz krótki harmonogram targów i mapkę stadionu z zaznaczonymi strefami – ale tu także bez konkretnych informacji. To co zwraca największą uwagę to filmy promocyjne, które już w dłużej mierze zdradzają sekrety tergo, czego można spodziewać się podczas 4 dni wydarzenia.

W części „STREFY” możemy przeczytać o tym jeszcze więcej.

Na Targach Książk i Mediów VIVELO czekać na nas będą:

Strefa #spotkajAutora czyli jak można założyć strefa spotkań autorskich, gdzie między innymi spotkać zobaczyć się będzie można z Przemysławem Piotrwskim, Alkiem Rogozińskim czy Katarzyną Miszczuk.

Strefa #mamatatadziecko czyli coś dla rodziny. Teatrzyki, pokazy chustonoszenia oraz jak czytamy „spotkamy tu też ulubionych bohaterów książek dla dzieci np. Kicię Kocię czy Harrego Pottera.” Organizator dodatkowo zapewnia między innymi miejsca parkingowe dla wózków, miejsce do karmienia i przewijania. – Moim zdaniem super inicjatywa, zostaje tylko ocenić jak to będzie wyglądało w rzeczywistości.

Strefa #audio czyli coś dla fanów słuchania. Podcasty, sprzęt i montaż. Spotkania z lektorami, ale też z autorami i podcasterami. Ciekawie i aktualnie, zapowiada się nieźle.

Strefa #lifestyle czyli tajemniczo brzmiący miszmasz tematyczny. Kolejne spotkania, tym razem z fotografami i podróżnikami, wywiady z celebrytami, ale też trochę o wnętrzach , jedzeniu i zdrowym trybie życia. Bez konkretów, ale zachęcająco.

Strefa #booktok czyli internetowi influencerzy nie tylko książkowi. Czy to dla mnie, nie mam pojęcia, ale jestem pewna, że ta strefa przyciągnie całą rzeszę zainteresowanych!
Strefa #gaming czyli nie samą książką człowiek żyje. Automaty do gier i konsole. Nowe i klasyczne już tytuły, których jeszcze nie znamy, ale z pewnością odwiedzę tę część targów.

Strefa #Japonia czyli chyba moje zaskoczenie, ponieważ nie ma nigdzie wzmianki o tym, że Targi organizowane są w jakiejś tematyce albo pod patronatem. Jeśli jest do dowolny wybór organizatorów to chwalę za pomysł. W opisie czytamy, że na odwiedzających czeka japońska literatura współczesna, japoński horoskop, ikebana oraz pokaz nakładania kimona. Intrygująco!

To jednak nie koniec!

Przejdźmy dalej, ponieważ z boku strony znaleźć można linki do social mediów – instagrama, facebooka i tiktoka a tam…

Zatrzęsienie zapowiedzi, które dla wielu będą decydujące o odwiedzeniu Targów.

Jakie spotkania na ten moment szykują Targi VIVELO?

WYDAWNICTWA

Między innymi Skarpa Warszawska, Dwukropek, dwie siostry, Jaguar, Wydawnictwo Mięta, Wydawnictwo Literackie, Oficyna wydawnicza Silver oraz Muza SA

AUTORZY

  • Vincent V. Severski
  • Zdzisław A. Raczyński
  • Agata Suchocka
  • Alek Rogoziński
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
  • Yvette Zoltowska-Darska
  • Przemysław Piotrowski
  • Wojciech Męczyński
  • Katarzyna Bonda
  • Aleksander Kaczorowski
  • Krystyna Mirek
  • I uwaga! Graham Masterson, Toshikazu Kawaguchi oraz Aleksander Kwaśniewski!

Jakie jeszcze atrakcje mają dla nas organizatorzy?



Strefę spotkań z agentami literackimi, stefę szkoła czy livecooking, plebiscyt Vivelo Book Awards 23 oraz panele dyskusyjne na scenie głównej.

Ale dobra, bo wejście jest płatne. Ile kosztuje taka zabawa?

Bilet na targi można zakupić już teraz. Tradycyjnie bilety podzielone są na ulgowe, rodzinne i normalne. Dostępne są także wejściówki uprawniające do wejścia wolnego, ale po wcześniejszym zarejestrowaniu się i spełnieniu określonych zasad.

Bilet jednorazowy normalny kosztuje 14 złotych, karnet 4 dniowy 40 złotych. Nie znalazłam jednak informacji czy jest możliwość zakupu karnetu ulgowego.


Kiedy? 25-28 maja 2023

Gdzie? Pałac Kultury i Nauki

Po wejściu za stronę organizatora nie jest tak kolorowo jak na stronie Targów Vivelo. Nie mamy ani krzykliwych filmów promocyjnych ani rozpiski stoisk czy wystawców. Jednak kiedy wczytamy się bardziej… 23 lutego pojawił się w aktualnościach ciekawy artykuł, w którym możemy poznać pełną listę (pełną jak na stan 20 lutego) wydawnictw i wystawców.

Na Targach Książki pod Pałacem Kultury zobaczyć będzie można między innymi

WYDAWNICTWA:

  • AGORA
  • Helion SA
  • Grupa Wydawnicza FILIA
  • Wydawnictwo Kobiece
  • EGMONT
  • MUZA
  • Nowa Baśń
  • AKURAT
  • YOU&YA
  • Jaguar
  • Insignis Media
  • Albatros

Zauważyć już można, że niektóre wydawnictwa zdecydowały się na udział w obu imprezach – co jest bardzo zadowalające!

Jednak aby poznać bliżej ofertę Targów jesteśmy zmuszeni przejść na Instagram. Nie ma tam wielu informacji, ale padło już pierwsze nazwisko – Yrsa Sigurðardóttir będzie gościnią wydawnictwa Sonia Draga oraz wystąpi na scenie głównej.


Oprócz rokrocznych atrakcji organizatorzy oferują nam rozstrzygniecie konkursu Academia 2023, Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, Dzień Reportażu i Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego a także Nagrody „Nowej Fantastyki”, Nagrody Magellana czy konkursu na Najpiękniejsze Książki Roku 2022.

Więcej informacji dostępnych jest chyba na facebooku, gdzie rozpisane są wydarzenia z podziałem na sale w Pałacu Kultury.

Niemniej jednak nie spodziewam się czegoś więcej niż w latach poprzednich. Targi Książki w Warszawie co roku przyciągają tłumy i nic nie wskazuje na to by tego roku miało być inaczej.


Zamierzam wybrać się na obie imprezy – chciałabym nie tylko spotkać swoich ulubionych autorów, ale także spotkać się z wydawcami. Co najważniejsze jednak chciałabym zakończyć cykl tych postów obszernym podsumowaniem obu imprez.  Nie wiem jak Wy, ale nie mogę doczekać się aż spotkamy się w Warszawie na Targach Książki! <3

Dziękuję za tak ciepły odbiór poprzedniej części - zwłaszcza na Instagramie, gdzie serdecznie Was zapraszam!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[książka a ekranizacja #2] ,,Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek"

Czytając ,,Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek” wiedziałam, że za zapowiadany na okładce zabiorę się niemalże od razu po przeczytaniu książki. Tak faktycznie zrobiłam więc korzystając z wolnej chwili zapraszam Was na drugi post z zaczętej rok temu serii [książka a ekranizacja] Ten tytuł był już w mojej świadomości od dość dawna, a już zwłaszcza jeśli chodzi o film, który na liście netflixa przewijał się u mnie więcej niż kilka razy. Zawsze jednak wzbraniałam się przed obejrzeniem, bo przecież najpierw czytam książki a dopiero później oglądam ich filmowe obrazy i gdy natrafiłam w wakacje na książkowy kiermasz booksale.pl a w jego asortymencie znalazłam egzemplarz „Miłośników..)” to sami wiecie… On sam praktycznie załadował się do mojej zakupowej torby. Nie wiem tylko dlaczego z przeczytaniem zwlekałam aż do jesieni, chyba podświadomie czułam, że ten tytuł potrzebuje odpowiedniego klimatu i nastroju by odebrać go w całej swojej wspaniałości. To samo okaza

"Bez oklasków" czyli Jan Englert szczerze o sobie!

Polubiłam w tej książce to, że jest ona żywą historią, niejako zobrazowaniem wydarzeń i chronologii Polskiej Sceny Teatralnej i Filmowej. I polubiłam też te uczucia, które we mnie wywołała – przypomniała mi bowiem jak bardzo lubię teatr i jak bardzo lubię być nie tylko widzem. Był przecież czas, kiedy z teatrem wiązałam swoją przyszłość a pozalekcyjną część swojej edukacji spędzałam właśnie w kołach teatralnych i grupie aktorskiej. Jan Englert w rozmowie z Kamilą Drecką przedstawił ciekawy punkt widzenia. Swój punkt widzenia na świat, który warto poznać i to w tej książce jest równie ważne jak sama otoczka rzeczowego i dobrze przygotowanego wywiadu. Napisanie recenzji „Bez oklasków” zajęło mi okrutnie dużo czasu, głównie ze względu na to, że nie mogłam patrzeć w ekran laptopa dłużej niż piętnaście minut, ale też dlatego, ciężko mi było zebrać po niej myśli. Sama rozmowa wywołała u mnie całą kaskadę przeróżnych odczuć od radości po nostalgię. „Jan Englert mówi o sobie, że jest złożony

[RECENZJA PATRONACKA] "Wszystko już było" Marta Lenkowska

No i stało się! Debiut literacki Marty Lenkowiskiej już śmiga na rynku wydawniczym zbierając same pozytywne opinie. To dla mnie książka wyjątkowa pod wieloma względami, między innymi dlatego, że to także mój… DEBIUT PATRONACKI! Tak, dobrze czytacie, moje logo po raz pierwszy pojawiło się oficjalnie na okładce książki, którą możecie już zamawiać w księgarniach! A jeśli chcecie dowiedzieć się co mnie w tej książce dodatkowo ujęło to zapraszam na szczerą recenzję patronacką :) Przypomnij sobie kiedy ostatnio przygniotło Cię poczucie bezradności i okrutnej pustki. Przypomnij sobie i chodź ze mną w podróż do pachnącej i słonecznej Portugali. Zobaczymy blaski i cienie sławy, odtworzymy rodzinne więzi, naprawimy błędy przeszłości i na nowo pokochamy… siebie, innych, miejsca i smaki. Zobaczymy przemiany na lepsze i gorsze, będziemy świadkami dowodów ludzkiej dobroci. Powtarzaj za mną „Wszystko już było” , ale może być raz jeszcze. „Częściowa utrata pamięci to przekleństwo czy błogosławieństwo?